Safir FUE Saç Ekimi

Writer Come2Care 15.06.2022

Saç ekimi teknikleri saç dökülmesi sorunu yaşayan erkekler ve kadınlar arasında yoğun ilgi görmektedir. Safir FUE saç ekimi doğal sonuçlar sağlamasının yanı sıra en modern saç ekimi tekniklerinden biri de olduğu için son yıllarda sıklıkla uygulanmaktadır.

 

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi, FUE yöntemindeki kanal açma işleminin özel safir uçlarla yapılmasıyla uygulanan bir saç ekimi yöntemidir. Bu açıdan değerlendirildiğinde bu yöntemin aslında metal elitin kullanıldığı FUE tekniğinde bir inovasyon olduğu ifade edilebilir.

20 ila 60 yaş arasındaki kadın ve erkeklere, donör bölgede yeterli miktarda saç kökü bulunması halinde uygulanabilen bir yöntemdir. Geniş bir alanda ciddi düzeyde saç kaybı, şakak bölgesinde açılma, alın çizgisinin geriye doğru gitmesi, saçın tepe bölgesinden açılması ve homojen seyrelme türü saç dökülmelerinde doğal, etkili ve kalıcı sonuçlar alındığı için sıklıkla tercih edilir.

 

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Lokal anestezi altında yapılan safir FUE saç ekiminin ilk aşaması donör bölgeden mikro motor aracılığıyla tek tek saç kökleri toplanmasıdır. Daha sonra saçların ekileceği kanallar pürüzsüz, keskin ve dayanıklı safir uçlar kullanılarak açılır. Bu yöntemle saç kökü boyutunda daha fazla sayıda kanal açılabildiğinden saç köklerinin birbirine yakın olacak ve doğal bir görünüm elde edilecek şekilde ekilmesi mümkündür.

Saç ekimi uygulamalarının başarılı olmasındaki en önemli unsurlardan biri kanal açma işleminin doğru bir şekilde yapılmasıdır. Çünkü kanalların açısı, sıklığı ve yönü saçların nasıl ekileceğini buna bağlı olarak da nasıl bir görünüm elde edileceğini doğrudan etkileyecektir.

 

Safir FUE Saç Ekiminin Avantajları

Safir FUE saç ekiminde kullanılan safir uçlu özel aletler elde edilen sonuçların başarısını artıran önemli bir etkendir. Safir uçların sağladığı diğer bir avantaj ciltteki hasar oluşumunun daha az ve iyileşme sürecinin daha hızlı olmasıdır. Ağrı ve acının en alt düzeyde hissedildiği bu yöntemde kanama ve enfeksiyon oluşması riski de diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha düşüktür. Saç ekimi tek kullanımlık, steril ve kişiye özel malzemelerle gerçekleştirilir. Sonuç olarak doğal görünen, yoğun saçlar elde edilir.

BOOK YOUR FIRST CONSULTANT TODAY