Gür Kaşlar için En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Writer Come2Care 15.06.2022

Mükemmel şekillendirilmiş kaşlar kişinin yüzü ve imajı açısından çok önemlidir. Zaman zaman ince kaşlar popüler hale gelse de gür kaşlara sahip olmak estetik açıdan iyi görünen, biçimli kaşlara sahip olmanın da ilk adımı olarak yorumlanabilir. Gür kaşlar gözlerin daha belirgin ve dikkat çekici olmasını sağlar. Ayrıca her türlü makyajla uyumlu görünür. Ancak bazı kişilerin kaşları doğal olarak daha seyrektir. Bu durumda gür kaşlara sahip olmak için dikkat edilmesi gereken noktalar göz ardı edilmemelidir.

 

Bolca Su İçin

Vücudu toksinlerden arındırmanın en etkili yöntemlerinden biri bol miktarda su içmektir. Su içmek vücudun yenilenmesini ve temizlenmesini sağlayarak kaş uzamasını tetikleyen unsurlar arasında yer alır.

 

Kaşlarınızı Tarayın

Kaşların düzenli olarak taranması, kaş köklerindeki kan dolaşımını hızlandırarak kaşların beslenmesine katkıda bulunur. Bunun sonucunda kaşlar normale göre daha kolay bir şekilde uzar.

 

Beslenme Alışkanlıklarını Değiştirin

Gür kaşlara sahip olmak için tüylerin yapısında doğal olarak bulunan biotin içeren avokado, somon ve yumurta gibi besinleri tüketmek önemlidir. B ve D vitamini içeren yiyecekler de sağlıklı ve gür kaşlara giden yolda oynadıkları rol nedeniyle beslenme listelerine dahil edilmelidir.

 

Masaj Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Kaş köklerindeki kan dolaşımını hızlandırmak için kaşların taranması kadar etkili olan diğer bir yöntem nazik dairesel hareketlerle ve parmak uçlarıyla kaşlara masaj yapmaktır. Böylece kılcal damarlar uyarılır. Kan dolaşımının yanı sıra besinlerin ve oksijenin de kaş köklerine daha fazla ulaşması sağlanır.

 

Losyon ve Krem Kullanımı

Cilt bakımına yönelik olarak kullanılan bazı losyon ve kremler kaş köklerini tıkayarak doğal nefes alma sürecini buna bağlı olarak da kaş büyümesini önleyebilir. Bu nedenle non-komodojenik olmayan ve yoğun yapıdaki kremler ve losyonlar kaşların üzerine sürülmemelidir.

 

Kaş Makyajını Abartmayın

Fondöten ve makyaj sırasında kaş bölgesine sürülen diğer kozmetik ürünler kaş köklerinin tıkanmasına neden olarak kaşların uzaması sürecini yavaşlatabilir. Bu nedenle agresif kaş makyajından kaçınılmalıdır.

 

Besleyici Serumları Kullanın

Kaş köklerinin sağlıklı büyümesini teşvik etmek amacıyla tasarlanan kaş besleyici serumlar peptitler gibi çok önemli bileşenler içerirler. Düzenli kaş serumu kullanımı daha gür ve sağlıklı kaşlara sahip olmanın yanı sıra yeni kaş tüylerinin oluşumunu hızlandırma konusunda da avantajlıdır.

 

Cımbız Kullanmayın

Cımbızla kaş almak kaş köklerine zarar veren ve zaman içerisinde kaşların çıkmasını önleyen faktörlerden biridir. Bu nedenle cımbızla kaş almak yerine kaş jileti kullanmak faydalı olabilir.

BOOK YOUR FIRST CONSULTANT TODAY