Dhi Saç Ekimi Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Writer Come2Care 15.06.2022

Dhi saç ekimi kadınlarda ve erkeklerde çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan hem estetik açıdan görünümden hoşnutsuzluğa hem de öz güven kaybına neden olabilen saç dökülmesinin giderilmesi amacıyla uygulanan etkili bir yöntemdir.

Dhi saç ekimi kalıcı ve doğal sonuçlar alınmasını sağlayan ancak bunun için mutlaka bu alanda uzman ve deneyimli profesyonellerce uygulanması gereken bir işlemdir.

Dhi, FUE saç ekimi yönteminin revize edilmiş bir şekli olarak tanımlanabilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlemde donör bölgeden toplanan saç kökleri Choi kalem kullanılarak tedavi edilmek istenilen bölgeye ekilir.

 

Dhi Saç Ekimi Avantajları

Son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılan Dhi saç ekimi, doğrudan saç ekimi yoluyla uygulanarak hastaların kısa süre içerisinde gür ve sağlıklı saçlara kavuşmasına imkân verir. Dhi saç ekimi yönteminde kanal açma ve kök ekimi işlemleri aynı anda yapılır. Saç köklerinin doku dışında kalma süresini minimize eden bir yöntem olduğundan süreç daha sağlıklı bir şekilde tamamlanır ve işlemin başarı oranı son derece yüksektir. Çünkü saç köklerinin doku dışında kalma süresi kısaldıkça canlı kalma oranları artar.

Dhi saç ekimi yönteminde kesi alanının daha az olması kanama oluşması riskini azaltırken iyileşme sürecinin daha kısa olmasına katkı sağlar. İyileşme süreci kısa olduğu için hasta günlük yaşamında daha az kesinti yaşar. Dhi saç ekimi yönteminde tıraşsız saç ekimi daha kolay bir şekilde uygulanabilir.

Dhi saç ekimi saç dökülmesi devam eden ya da saçları tamamen dökülmüş hastalara uygulanabilir. Ekim sırasında henüz dökülmemiş saçlar zarar görmediği gibi bölgesel olarak doğal görünümlü saçlar elde etmek mümkündür.

 

Dhi Saç Ekimi Dezavantajları

Dhi saç ekimi pek çok yönden avantajlı olmakla birlikte bazı dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Dhi saç ekiminin başarılı olabilmesi için mutlaka uzun bir eğitim sürecine tabi tutulan, uzman ve deneyimli bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi zorunludur. İşlemi gerçekleştirecek olan uzmanın konsantrasyonu üst noktada olmalıdır. Saçlı alana ekim yapılması ekim alanının çok dar olması demektir. Yeterli uzmanlığı ve deneyimi olmayan kişilerce yapılan ekim Choi uçlarıyla diğer saç köklerine zarar verilmesine neden olabilir. Dhi yöntemi diğer saç ekimi yöntemleriyle kıyaslandığında daha yüksek maliyetlerle gerçekleştirilebilmektedir.

BOOK YOUR FIRST CONSULTANT TODAY